Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Wierzbicki: Projekt Barbary Nowackiej zaginie w sejmowej komisji petycji, obywatelski projekt ustawy Sejm będzie musiał rozpatrzyć

– Dziwię się, że Barbara Nowacka wybrała taką formułę, przypomnę,że jest ona członkinią Koalicji Obywatelskiej i mogłaby pójść do swoich 15 koleżanek i kolegów w Klubie Parlamentarnym Koalicji Obywatelskiej i poprosić ich, aby złożyli ten projekt jako poselski – powiedział Sebastian Wierzbicki w Radiu TOK FM, komentując projekt ustawy o rozdziale państwa i Kościoła zaproponowany przez Inicjatywę Polską.

– Od ponad roku Kongres Świeckości - czyli takie forum, które skupia kilkadziesiąt organizacji - pracował nad przygotowaniem obywatelskiego projektu ustawy. Ten projekt jest już gotowy i za chwilę trafi do konsultacji społecznych, ponieważ chcemy na ten temat porozmawiać z obywatelami, następnie będą pod nim zbierane podpisy – poinformował wiceprzewodniczący SLD.

– Nie będzie to petycja, czyli jak to robi pani Barbara Nowacka, która trafi do sejmowej Komisji ds. Petycji i tam zaginie, ale będzie to obywatelski projekt ustawy, który z poparciem 100 000 Polek i Polaków będzie musiał być rozpatrywany przez Sejm – podkreślił Wierzbicki.

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem