Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Czarzasty: Jeżeli nie powstanie jeden blok lewicowy, to tylko i wyłącznie z tego względu, że pan Robert Biedroń nie będzie go chciał

Justyna Dobrosz-Oracz: W wyborach do Parlamentu Europejskiego będzie koalicja SLD z KO i PSL-em czy raczej z Adrianem Zandbergiem i Partią Razem?

Włodzimierz Czarzasty: W tym tygodniu zapadnie większość decyzji. Jesteśmy w trakcie rozmów i z PSL-em, i z Adrianem Zandbergiem, i z Zielonymi, i z panią Katarzyną Lubnauer, i z Unią Europejskich Demokratów, i z Platformą.

Ale co jest bardziej prawdopodobne - sojusz z Partią Razem czy budowa takiej wielkiej koalicji antypisowskiej?

- To pytanie nie tylko do mnie.

Nie obawia się pan, że bez Roberta Biedronia może się skończyć tak jak w 2015, że PiS weźmie wszystko?

- Lewica poszłaby razem, gdyby Biedroń się na to zgodził. Niech pani nie szuka winy w Zandbergu ani w Zielonych, ani w Czarzastym i SLD. Jednej listy lewicy nie ma i wiemy, dlaczego i przez kogo. Więc albo stworzymy listę lewicową bez pana Biedronia, jeśli do nas nie dołączy, albo będzie szersza koalicja.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem