Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Liberadzki: Zgłosiłem wniosek o odrzucenie kryterium praworządności przy podziale środków unijnych

– Jestem przeciwko wiązaniu kwestii praworządności z nowym podziałem unijnych środków – powiedział prof. Bogusław Liberadzki podczas konferencji prasowej, która odbyła się 11 stycznia 2019 r. w Szczecinie. 

– Z polskiego punktu widzenia najważniejsza jest perspektywa finansowa Unii 2021-2027. Kwota globalnie będzie mniejsza. Będzie głosowanie na temat tego, jak w negocjacjach budżetowych uwzględnić kryterium praworządności. Zgłosiłem wniosek o odrzucenie tego wniosku – poinformował wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

– Po pierwsze - wszelkie ograniczenia wynikające ze stanu praworządności dotyczą obywateli, nie dotyczą rządu. Po drugie - w Polsce w tym roku będą wybory. Po trzecie - rząd wykonuje krok wstecz, kolejny, i myślę, że w którymś momencie ten poziom sporu będzie mniejszy – argumentował Liberadzki.

– Rok 2018 był rokiem wielu debat na temat Polski. Udało mi się przesunąć jedną z debat z daty 13 grudnia, którą uważam za niezwykle niefortunną. Jako SLD udało nam się utrzymać taki ton: nie oskarżamy Polski, mówimy o brakach, opowiadamy się za tym, żeby wobec wszystkich państw stosować te same miary – podsumował.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem